arama

  A101 Alcatel Pixi 4 İncelemesi & Kullanıcı Yorumları

  Kullanılan Oy 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 , Ortalama Puan: 5,00
  Loading...

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  3 Ocak A101 Aktüel kataloğunda satışa çıkarılan ve fiyatıyla birlikte dikkat çeken söz konusu Alcatel markalı 7 inç ekran boyutu bulunan tablet hakkında marka bilinirliğinin düşük olması sebebiyle birçok soru işareti bulunuyor. Bu inceleme yazımızla birlikte ortaya çıkan bu soru işaretlerini ortadan kaldırıp sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Gerek kullanıcı yorumları, gerekse ürün özellikleri ile birlikte ürünü alıp almayacağınızı kendiniz karar verebilirsiniz.

  Ekran

  Ürün ekranı 7 inç olarak tasarlanmış olup 1024 x 600 piksel çözünürlük bulunmaktadır. 7 inç boyuta göre bu çözünürlüğün çok düşük olduğunu söylemekte fayda var. Ekranda yer alan görüntüler bu hususta çok kalitesiz bir şekilde gelecektir. O sebepten dolayı ekran noktasında bir beklenti içerisine girmeyin. 170 PPI Piksel yoğunluğu ile de bunu direkt olarak kanıtlamaktadır.

  Donanım

  Üründe 1 GB RAM yer almaktadır. Eğer yüksek performanslı oyunlar oynamak isterseniz kesinlikle böyle bir şey mümkün olmayacaktır. Çünkü 1 GB RAM bu oyunlar için yetersiz kalacaktır. Bunun yanı sıra MediaTek MT8321 1.3 GHz işlemcide bu noktada kaldırmayacaktır. O yüzden yüksek performanslı oyunlar için değil daha çok küçük oyunlar ve sosyal medya için tercih edilebilir.

  Ürünün 8 GB dahili depolama alanı bulunmakta olup bunun yaklaşık olarak 4 GB’lık bölümü sistem dosyalarına ayrılmaktadır. Yani geriye kullanılabilir alan 4 GB olarak kalmaktadır. Bu yüzden SD Kart kullanmak zorunlu hale geliyor. Üretici de bunu bildiği için SD kart yuvasını eksik etmemiş. 32 GB’a kadar SD kart takılıp kullanılabiliyor.

  Kamera

  Üründe 2 adet kamera yer alıyor. Arka ve önde yer alan bu söz konusu kameralardan herhangi bir performans beklemeyin. Çok kötü kameraları var diyebiliriz. 2 MP arka kamera, 0.3 MP ön kamerasıyla birlikte fotoğraflar tost makinesiyle çekilmiş gibi kalitesiz bir şekilde çıkacaktır. Ürün toza ve suya dayanıklı bir şekilde gelse de, bunu denememekte fayda var.

  Batarya

  Ürünün bataryası 2580 mAh olarak belirlenmiş durumda. Bu bataryayla birlikte çok uzun süre şarjsız kalamayabilir. Yaklaşık olarak 3 saat aralıksız oyun oynama imkanı vermektedir. Ardından şarja takmanız gerekiyor. Üründe Bluetooth ve Wifi özellikleri de bulunuyor.

  Fiyat

  Ürün 3 Ocak A101 aktüel kataloğunda 399.00 TL karşılığında müşterilere ulaştırılıyor.

  Kullanıcı Yorumları

  Kullanıcı yorumlarına bakılırsa fiyatına göre çok iyi olduğu söyleniyor. Fakat 100 yorumdan 20 tanesi olumsuz bir şekilde şikayet olarak karşımıza çıkıyor. Sikayetvar sitesi üzerinde de birçok şikayet yer alıyor.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.