arama

  A101 HI-LEVEL 43″ 109 cm Led Tv İncelemesi ve Yorumları

  Kullanılan Oy 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 , Ortalama Puan: 5,00
  Loading...

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  A101 marketlerde son dönemlerde çoğu kez satışa çıkarılan Hi-Level marka televizyonlar hakkında takipçilerimizden sorular almaktayız. Biz de bu televizyonu yakından bir inceleyelim dedik. Tüm artı ve eksileri ile tecrübelerimizle inceleyip, yorumları aktaralım.

  HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV

  Öncelikle teknik özelliklerini yazalım.

  • 1 adet SCART girişi
  • 2 adet HDMI girişi
  • 1 adet USB girişi
  • Media Player
  • 1000 page text
  • PC IN (VGA üzerinden)
  • Full HD
  • Dahili uydu alıcısı
  • Duvara asma aparatı
  • VESTEL servis güvencesinde

  Scart giriş artık kullanılmasa da çoğu yeni televizyonda olmaması bence bir dezavantaj. Çünkü çok da nadir olsa, scart ile çalışan bir cihaz ı televizyonunuza takmak istediğinizde, televizyonunuzda bu girişin olmaması sizi üzecektir. Neyse ki HI LEVEL 109 cm LED TV’de bu giriş mevcut. Buradan artı puanı kaptı!

  2 HDMI girişi ise yeterli sayıda diyebiliriz. USB girişi ve VGA girişi de var. Bu özelliklerin olması kullanmayak bile olsanız, televizyonun değerini artırır.

  HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV 4K Özelliği var mı?

  Hi Level 43 inç FUL HD televizyonun 4K özelliği bulunmuyor. Yani çözünürlüğü full hd 1080p şeklinde. Peki bu size çok şey kaybettirir mi? Tabi ki hayır. Çünkü 4K kalitesinde yayın yapan Türkiye’de bir tek kanal var: TRT 4K. Ki bu kanalda da sadece belgesel vb yayınlar dönüyor. Yani 4K özelliği olsa bile çok kullanılabileceğini sanmıyorum. Sadece USB veya hdmi ile bir film izlerseniz ki o filmin de 4k kalitesinde olması gerekir.

  HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV Smart mı?

  Bu televizyonda smart özelliği bulunmamaktadır. Yani smart özelliği aslında şu; televizyonun internete bağlanması, Youtube, Netflix gibi uygulamaların olması, telefondan ekran yansıtma gibi özellikler smart tv kapsamına giriyor. Ama ne yazık ki HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV’nin smart özelliği bulunmuyır. Buradan da hanesine eksi yazabiliriz. Tabi fiyat / performans olarak düşünürseniz de olmaması normal. Smart özelliği olan televizyonlar bu fiyata zor bulunur.

  Duvara Asma Aparatı İçinden Çıkıyor!

  Hiç bir ünlü bilindik markaların (Sony, Samsung, Philips vb) televizyonlarını alırken içinde askı aparatı çıkmaz. Yani çok küçük istisnalar olabilir belki ama, bir avm veya markete gittiğinizde bu ünlü markaların televizyonlarında askı aparatının yanında verildiğini görmezsiniz.

  HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV’de duvara askı aparatı kutu içinde veriliyor. Ki bir askı aparatının en az 20 – 30 TL’den başladığını düşünürsek güzel bir jest olarak kabul edilebilir.

  Dahili Uydu Alıcısı

  İnanın bu en önemli özelliklerden birisi denilebilir. Bir televizyon aldığınızda aslında ilk dikkat etmeniz gereken nokta uydu alıcısı dahili mi harici mi olsun. Harici uydu alıcı olan televizyonlarda gidip birde extra olarak harici bir uydu alıcısı alıp, onu televizyona takmanız gerekecek. Uydu alıcısının da kumandası tabiki farklı olacak. Yani bir televizyonu kumanda etmek için iki kumandaya ihtiyacınız olacak.

  Ama dahili uydu alıcılı olan televizyonlarda tüm özellikleri tek kumandadan kontrol edebilmektesiniz.

  Vestel Kalitesinde

  Bazı markalar, yan ürün çıkarırlar. Kendi marka değerlerini korumak veya kendi markalarını daha ucuza satamayacağından, yan bir marka ile piyasada her grupta bulunmak isteyebilirler. Yani Hi Level aslında Vestel’in bir yan markası denilebilir. Bu ürünü aldığınızda Vestel servisi garantisi ile almaktasınız. Yani markaya takılmadan, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

  Fiyatı iyi mi?

  HI-LEVEL 43″ Uydu Alıcılı Full HD Led TV A101 marketlerde 15 Kasım 2018’de 1499 TL’ye satışa çıkarılıyor. Aslında ülkemizde son dönemde yaşadığımız döviz sorunları nedeni ile fiyatı biraz fazla ama piyasaya bakarsanız, türevi televizyonlar arasında fiyatı uygun denilebilir.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.