arama

  A101 Lenovo Tab7 Essential Tablet İncelemesi & Kullanıcı Yorumları

  Kullanılan Oy 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (4 , Ortalama Puan: 4,50
  Loading...

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  20 Aralık A101 Aktüel kataloğu yayınlandı. Katalogda çok sayıda elektronik ürün olması dikkat çekiyor. Katalog ürünleri arasında bulunan Lenovo markalı Tab7 modelli söz konusu tablet de dikkat çekiyor. Hem özelliklerinin yüksek olması buna karşılık fiyatının da düşük olması ürünün albenisini artırıyor. Özellikle çocukların telefondan uzak kalması fakat tabletle uğraşması için ebeveynler tarafından tercih edilen bu ürün çocuk oyunlarının tamamını rahatlıkla oynatabilmekte herhangi bir şekilde kasma, donma meydana getirmemektedir. Bunun yanı sıra kişisel kullanım için alanlarda çok yüksek performanslı oyunlar oynama noktasında problem yaşayabilirler. Bunu bilerek satın alsınlar.

  Ekran

  Ürün 7 inç IPS ekrana sahip bir şekilde geliyor. Tabletlerde klasik ekran olan 7 inç çözünürlüğe göre kalite anlamında değişmektedir. Yani yüksek çözünürlüklü 7 inç ekranla, düşük çözünürlüklü 7 inç ekranın sunduğu görüntü kalitesi aynı değildir. Bu ürünün görüntü kalitesi orta. Tatmin edici bir kalitesi bulunuyor. Verdiğiniz fiyata görüntü kalitesi anlamında değiyor.

  Donanım

  Üründe 1.3 GHz Quad – Core işlemci yer alıyor. Bu işlemciyle birlikte çok hızlı bir tablet beklemeyin. Eğer uygulama yoğunluğu fazlaysa (RAM kullanımı açısından) yani daha açık bir dille, çok yüksek grafik kalitesi olan oyunlar bulunuyorsa bu oyunları oynatma noktasında 1.3 GHz çok yetersiz kalacaktır. Bu yüzden küçük grafikli oyunlar ve uygulamalar tercih edilmelidir.

  Depolama

  Lenovo Tab 7 toplam olarak 8 GB depolama alanına sahip. Günümüzde genel olarak tabletler 16 GB depolama alanına sahip bir şekilde gelirken bu üründeki depolama alanının bu kadar düşük olması şaşırttı. Zaten alanın yarısını sistem dosyaları kaplıyo, geriye 3-4 GB kullanılabilir alan kalıyor. Buda size yeter mi yetmez mi bir düşünmelisiniz.

  Batarya

  Üründe 3.450 mAh batarya bulunmakta. Sürekli kullanımda birkaç saat içerisinde tabletin şarjı bitecektir. Fakat gündelik ara ara kullanımlarda bir günü çok rahatlıkla çıkarabilirsiniz. (yüksek performans isteyen uygulamalar kullanmadığınız takdirde)

  Çift Kamera

  Kamera performansı iyi olmasa dahi, yine de ön ve arka bölümde kameralar yer alıyor. Çektiğiniz fotoğraflar çözünürlük bakımından düşük olduğu için pek kaliteli değiller.

  Garanti

  Ürün 2 yıl boyunca Lenovo garantisi kapsamında satışa çıkarılıyor. Lenovo’nun garanti konusunda herhangi bir şikayet göremedik. Yani gerekli şekilde ilgilendiklerine yönelik bilgilendirmeler yapılıyor.

  Fiyat

  Ürün 399.00 TL karşılığında satılıyor. Yine ürünü peşin fiyatına 6 taksitle birlikte satın alabiliyorsunuz. Bonus ve World kartlar için 6 taksit imkanı sunulurken, Maximum kartlar için ise 5 taksit imkanı sunuluyor.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.