arama

  Bim Huawei Y5 2018 Cep Telefonu İncelemesi & Kullanıcı Yorumları

  1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Oylayın!)
  Loading...

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Bim Aktüel kataloğunda satışa çıkarılan Huawei markalı Y5 2018 modelli cep telefonu; uygun fiyatı ve fiyatına göre sunduğu özelliklerle birlikte birçok Bim Aktüel takipçisinin dikkatini çekmiş durumda. Gerek tasarımsal, gerekse donanımsal anlamda gayet kullanışlı olan bu cep telefonu tam bir fiyat – performans ürünü.

  Ekran

  Huawei Y5 2018; 5.45 inç ekran boyutuna sahip bir cep telefonu olarak ön plana çıkıyor. Sunduğu bu ekran boyutunun yanında 720×1440 (HD+) çözünürlükle birlikte gelen ürün 295 PPI piksel yoğunluğu ve %73.8 oranında ekran / gövde yapısına sahip bir şekilde tasarlanmış durumda.

  Batarya

  Huawei ürünün sunduğu donanımsal özelliklere güç sağlayacak olan bataryasını 3020 mAh olarak belirlemiş durumda. Bu batarya kapasitesiyle birlikte çok yoğun telefonla uğraş içerisinde olan biri değilseniz bir günü çok rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Fakat telefonla çok uğraşıyorsanız, bir gün içerisinde birkaç kez şarj etmek zorunda kalıyorsunuz.

  Temel Donanım

  Ürünün temel donanıma göz attığımızda bizi direkt olarak Quad- Core 1.5 GHz ARM Cortex-AS3 ana işlemci karşılıyor. Sunduğu CPU frekansıyla birlikte telefonunuzda hızlı bir şekilde işlem yapabilmenize olanak tanıyan Huawei Y5 2018, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanıyla birlikte satışa çıkarılıyor. Hafıza kartı desteğinin de bulunduğu bu cep telefonunun alanı 256 GB’a kadar artırılabiliyor. Antutu’dan ise aldığı 45.900 puan ürüne yönelik kaliteyi gözler önüne seriyor.

  Kamera

  Günümüzde kameranın önemi çok fazla. Bir cep telefonu tercih edilirken filtreleme de birincil özelliklerden biri de kamera olmakta. Üründe her akıllı telefonda olduğu gibi 2 farklı kamera bulunuyor. Ön ve arka olarak şekillenen bu kameralardan ön (selfie) kamera 5 MP çözünürlükle birlikte, arka kamera ise 8 MP çözünürlükle birlikte dikkat çekiyor. Çok net fotoğraflar çekmese dahi, bu fiyata alabileceğiniz telefonlarla aynı ölçüde fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.

  Ek Özellikler

  Üründe suya ,toza karşı dayanıklılık bulunmuyor. Uygulama aracılığıyla görüntülü konuşmaya izin veriliyor. Ortam ışığını otomatik ölçen ve ona göre parlaklık sunan sensör, ivme ölçer sensör ve yakınlık sensörü yer alıyor. Bildirim ışığı da eklenen ürünün tüm ek özellikleri bu şekilde sıralanıyor.

  Garanti

  Bim Aktüel kataloğunda satışa çıkarılan bu ürün 2 yıl boyunca Huawei Türkiye garantisi altında korunuyor.

  Fiyat

  Ürün dış piyasada minimum 1000 TL karşılığında satılırken, Bim Aktüel kataloğunda yalnızca 899.00 TL karşılığında müşterilere ulaştırılıyor.

  etiketlerETİKETLER
  Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.